Biuletyn Informacji Publicznej O Biuletynie Strona gіуwna Strona www.opatowek.pl

 

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

 

Wzorem lat ubiegłych, Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach od 25 lutego do 2 marca 2013 roku "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Zasadniczym celem inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Koordynacją działań w ramach obchodów zajmować się będą Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W tegoroczne obchody "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" włączyły się także: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, a także Krajowa Rada Kuratorów.

W dniach od 25 lutego do 2 marca br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00, natomiast w sobotę w godzinach 10:00 - 13:00. Lista ośrodków i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

W ramach obchodzonego Tygodnia Ofiar Przestępstw w położonych w okręgu ostrowskim miejscowościach będących siedzibami prokuratur będą również zorganizowane dyżury prokuratorów, w celu udzielania porad ofiarom przestępstw. Dyżury te prowadzone będą w dniach od 25 lutego do 1 marca 2013 r. w godzinach od 9:00 do 15:30 w wymienionych prokuraturach:

-          Prokuratura Rejonowa w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5

-          Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp., ul. Krotoszyńska 37

-          Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp., ul. Sądowa 2

-          Prokuratura Rejonowa w Jarocinie, Al. Niepodległości 19

-          Prokuratura Rejonowa w Kępnie, Al. Marcinkowskiego 10

-          Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie, Park Wojska Polskiego 2

-          Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie, ul. Zamkowa 33

-          Prokuratura Rejonowa w Pleszewie, Pl. Kościelny 1

 

 

 

Kontakt: bip@opatowek.pl Data ostatniej aktualizacji: 16.08.2018 08:19:36